Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
poniedziałek 26.07.2021, 14:08 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Piknik z Okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W minioną sobotę tj. 24 lipca br. od godz. 12:00 na terenie Starostwa Powiatowego w Słubicach – Starosta Słubicki wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach zorganizowali Piknik z Okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, na który zostały zaproszone rodziny zastępcze z terenu powiatu słubickiego oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Słubicach. Piknik był wspaniałą okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz wspólnej integracji, jak i do promowania rodzicielstwa zastępczego w powiecie.

Piknik rozpoczęto od podziękowań dla rodziców zastępczych, to oni są nadzieją dla dzieci dotkniętych przez los. Zajmują się sprawami zwykłymi, szykują drugie śniadania do szkoły, przytulają, wysłuchują, zmieniają pieluchy i pomagają w lekcjach, a jednocześnie są jak prawdziwi czarodzieje stwarzający rzeczy niezwykłe - dom, rodzinną atmosferę, radość, miłość, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa. To dzięki nim niektóre dzieci uśmiechają się pierwszy raz od dawna, odzyskują wiarę, że są ważne. W podziękowaniu każda z rodzin otrzymała własnoręcznie zrobioną pamiątkę, która została wykonana przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Górzycy.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszyły się: dmuchańce, stoisko z tatuażem, wata cukrowa i popcorn oraz kącik dla malucha czyli wszystkiego rodzaju klocki, „balonowe cuda” i wszystko to co dzieci lubią najbardziej. Nie zabrakło także chętnych do udziału w konkursach sportowych. Za całą strefę dla milusińskich odpowiedzialna była jak zawsze niezawodna „Uśmiechnięta Planeta” z Kunowic. To dzięki animatorom z planety, każde dziecko znalazło coś dla siebie.

W realizację Pikniku zaangażowała się także Fundacja Terapii i Rozwoju MIND ze Słubic, której przedstawiciele – specjaliści z różnych dziedzin m. in. logopeda, rehabilitant oraz coach udzielali bezpłatnych konsultacji dla rodzin zastępczych.

Na uczestników Pikniku czekał także poczęstunek m. in pyszne kiełbaski z grilla, mięso, pierogi oraz naleśniki, za które chcielibyśmy podziękować firmie Perlik ze Słubic. Natomiast wyśmienite ciasta „domowej roboty” zostały upieczone przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą „Nasza Chata” oraz Dzienny Dom Senior+.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pikniku serdecznie DZIĘKUJEMY.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved