Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
środa 07.07.2021, 09:03 Kategoria: Aktualności PCPR

 

WOLONTARIAT !!!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach poszukuje kandydatów na wolontariuszy do wspierania podopiecznych przebywających w rodzinach zastępczych.

Do zadań  wolontariuszy należeć będzie wsparcie w wybranych obszarach

-pomoc w bieżącej nauce i odrabianiu lekcji
-aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży
-pomoc w organizacji czasu wolnego poprzez udział w grach i zabawach
-ułatwianie dostępu do różnych wydarzeń kulturalnych

Wolontariat jest bezpłatną formą świadczenia pomocy. Czas i zaangażowanie poświęcone  na wolontariat przynosi jednak obok poczucia satysfakcji wiele innych korzyści m.in.  poczucie bycia potrzebnym, wzrost poczucia własnej wartości, naukę współdziałania, rozwój kompetencji społecznych, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej, budowanie relacji. Dla młodych osób może być sposobem na zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych i budowanie swojego warsztatu pracy.

 

Wolontariuszem może zostać osoba niepełnoletnia (wymagana jest wtedy zgoda rodziców/opiekunów prawnych), osoba pełnoletnia (w tym uczeń, student) oraz senior.

Dołącz do nas i zostań wolontariuszem, który okazyjnie lub w sposób regularny i długofalowy wspomagać będzie działania na rzecz rozwoju pieczy zastępczej w powiecie słubickim. Ilość godzin w tygodniu pracy wolontariusza będzie uzależniona od potrzeb rodziny oraz dyspozycyjności czasowej osoby pomagającej.

Zapraszamy do kontaktu osobistego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach (ul. Sienkiewicza 28, Słubice, pokój 004), za pośrednictwem e-mail: pcpr(at)powiatslubicki.pl lub telefonicznym 505 259 034. Osoba do kontaktu Amelia Górka – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

ZAPRASZAMY !!!


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved