Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
środa 30.06.2021, 08:16 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Polski Bon Turystyczny dla dzieci z rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach przypomina, iż rodziny zastępcze mogą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej.  

Wartość bonu to 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), zakładka Polski Bon Turystyczny.

UWAGA !!!

W sytuacji gdy:

  •  po zalogowaniu się na platformę PUE ZUS nie pojawiła się w profilu zakładka oznaczona [Polski Bon Turystyczny];

lub, gdy:

  •  dziecko zmieniło formę pieczy zastępczej (zostało umieszczone w innej rodzinie zastępczej), osobą uprawnioną do otrzymania prawa do świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego na to dziecko jest osoba sprawująca bieżącą pieczę zastępczą nad dzieckiem.

W takiej sytuacji osoba sprawująca bieżącą pieczę nad dzieckiem składa wniosek do Polskiej Organizacji Turystycznej o przyznanie prawa do Polskiego Bonu Turystycznego (w załączeniu wzór wniosku).

Do wniosku należy dołączyć informację o przyznaniu dodatku wychowawczego wydanego przez organ właściwy (decyzję przyznającą dodatek 500+). Wniosek można złożyć papierowo na adres:

Polska Organizacja Turystyczna
ul. Janińska 32
32-020 Wieliczka

lub elektronicznie na skrzynkę ePUAP Polskiej Organizacji Turystycznej.

Informacje i kontakt w sprawie bonu:

www.zus.pl
infolinia:(22) 11 22 11
e-mail: bon@zus.pl


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved