Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
wtorek 25.08.2020, 10:12 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Kolejna pasjonująca wycieczka za nami!

Czy wiedzieliście, że województwo lubuskie skrywa tyle ciekawych miejsc? Uczestnicy projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Słubickim” przekonali się o tym na własne oczy! Za nami kolejny wyjazd edukacyjny i kolejne atrakcyjne miejsce poznane.

Tym razem wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy okazały skansen, mogliśmy wejść do dawnych chat, zobaczyć z bliska narzędzia i przybory którymi kiedyś posługiwali się ludzie na wsi.

Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu na szkle oraz zasiąść za kołem garncarskim i wykonać gliniane naczynie.

Wyjazd był bardzo ciekawy, wiele się dowiedzieliśmy a przed wszystkim miło spędziliśmy czas – cieszyły się zarówno dzieci jak i dorośli.

Wyjazd edukacyjny do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli odbył się w ramach w ramach projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Słubickim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved