Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
poniedziałek 19.11.2018, 10:15 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Warsztaty ceramiczne

W minioną sobotę (tj. 17.11.2018r.) podopieczni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, w tym dzieci pozostające w pieczy zastępczej wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w pierwszej części Warsztatów Ceramicznych, które odbyły w siedzibie Spółdzielni socjalnej „Kuźnia z pasją” w Cybince.

Każdy z uczestników zajęć miał niepowtarzalną okazję, by podczas pracy z gliną rozwijać swoje zdolności manualne, cierpliwość czy kreatywność. Była to także chwila na złapanie oddechu od trudów dnia codziennego, relaks i wyciszenie.

Przy cieple kominka i kubku gorącej herbaty, w miłej i rodzinnej atmosferze spod rąk naszych podopiecznych wychodziły prawdziwe cuda.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, podczas którego w ruch pójdą m.in. pędzle i farby, a nasi milusińscy będą mogli ozdobić swoje gliniane dzieła.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved