Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
piątek 28.09.2018, 12:43 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Integracja seniorów z obu stron Odry

Spotkanie integracyjne w kompleksie Leśnym Nowy Młyn to kolejne działanie realizowane w ramach projektu pn. „Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa”, finansowanego z Funduszy Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA z Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

W piękny, słoneczny dzień seniorzy z obu stron Odry spotkali się na Bobrowym Szlaku by się zintegrować, lepiej poznać i przede wszystkim dobrze bawić.

Był wspólny spacer i choć nie udało się zapełnić koszyczków grzybami to nie popsuło to doskonałych humorów naszych emerytów. Po leśnej wycieczce, podczas której przedstawiono Nadleśnictwo Rzepin oraz bogactwo jego lasów, na wszystkich czekał przepyszny posiłek.

W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Leopold Owsiak, członkinie zarządu powiatu Amelia Szołtun i Danuta Sawicka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach Anna Gołębiowska, koordynator projektu Łukasz Kaczmarek oraz kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach Monika Karasińska.

To był bardzo udany piknik, z niecierpliwością czekamy więc na kolejne działania realizowane w ramach projektu!

 


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved