Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
piątek 16.02.2018, 10:34 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Niezwykła lekcja teatralna w ramach projektu „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach”

We wtorek 13 lutego 2018 r. odbył się wyjazd dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince wraz z opiekunami do LUBUSKIEGO TEATRU do Zielonej Góry. Wyjazd miał charakter zajęć edukacyjnych – połączono udział w spektaklu z lekcją teatralną.

Uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni na spotkanie z Kopciuszkiem – bohaterką jednej z najbardziej popularnych na całym świecie baśni, która została zaprezentowana w zupełnie nowej odsłonie. Historię urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Pojawiło się zatem dużo magii – pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic. Spektakl przeniósł wszystkich w niezwykły świat teatru.

Po spektaklu dzieci uczestniczyły w LEKCJI TEATRALNEJ, podczas której zwiedzali Lubuski Teatr od kulis. W trakcie spaceru grupa dowiedziała się m.in. jak zbudowana jest maszyneria sceniczna, poznała zawody teatralne i pracę osób, których nie widać z teatralnego fotela. Osoba prowadząca lekcję teatralną  wprowadziła uczestników w tajniki tradycyjnych technik lalkarskich. Dzieciom i towarzyszącym im rodzicom pokazywano różnego rodzaju lalki teatralne (pacynki, kukiełki, jawajki, sycylijki itp.). Każdy miał okazję posłuchać informacji na ich temat, poznać sposób trzymania, pracy z daną lalką. Każdy mógł też doświadczyć osobistego kontaktu z lalką,  zamienić się w małego aktora lalkarza.

Na koniec, wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się na krótki spacer po urokliwym zielonogórskim deptaku oraz na pyszną pizzę do jednej z najbardziej znanych Pizzerii w Zielonej Górze.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.  

Dla niektórych z naszych podopiecznych była to pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Do Słubic wszyscy wracali w dobrych nastrojach z rozbudzonymi apetytami na kolejne wspólne spotkania i wyjazdy.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved