Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
piątek 22.12.2017, 14:02 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe w ramach projektu pn. "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach"

W dniu wczorajszym odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe w ramach projektu pn. "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach" dla uczestników projektu oraz ich rodzin.

Spotkanie było również świetną okazją, aby podsumować całoroczne działania w ramach ww. projektu, wspólnie powspominać przy zastawionym wigilijnymi potrawami stole.

Uczestnikami projektu w tym roku była młodzież przebywająca w rodzinach zastępczych oraz Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasza Chata" w Cybince  (łącznie 40 osób) oraz osoby z niepełnosprawnością (8 osób).

W ramach projektu od marca do grudnia br. odbyło się szereg warsztatów, szkoleń oraz wyjazdów i imprez integracyjnych. Zostały zorganizowane m.in. kurs prawa jazdy kat. B, korepetycje z matematyki i j. polskiego, kurs języka niemieckiego i angielskiego, zajęcia kulinarne, zajęcia socjoterapeutyczne z elementami zastępowania agresji, zajęcia psychoedukacyjne z elementami kreatywnego spędzania czasu wolnego, zajęcia zdrowego stylu życia. Odbył się 5-dniowy wyjazd wychowanków pieczy zastępczej i osób niepełnosprawnych do Poznania, a także 4-dniowy wyjazd rodzin zastępczych nad jezioro do Wielunia. Wszyscy uczestnicy projektu wzięli również udział w wyjeździe integracyjnym do ZOO do Wrocławia.

Część uczestników brała udział także w działaniach o charakterze zawodowym m.in. skorzystała z indywidualnego i grupowego poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy. Odbyły się również kursy nadające kwalifikacje zawodowe m.in. kurs komputerowy ECDL, kurs obsługi wózka jezdniowego, kurs opiekuna osób starszych, kurs magazyniera, kurs pomocy kuchennej.

Dzięki realizacji projektu odbyły się również imprezy o charakterze integracyjnym tj. Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Zabawa Andrzejkowa z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Zabawa Mikołajkowa dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych i Placówki "Nasza Chata" w Cybince.

Dzięki projektowi „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” możliwe jest podejmowanie różnorodnych działań, poza zadaniami ustawowymi, skierowanych do klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach m.in. dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych, czy osób niepełnosprawnych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do nas już w styczniu –rozpocznie się wtedy nabór do kolejnego etapu projektu.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved