Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
czwartek 10.08.2017, 08:39 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Wyjazd integracyjny do Poznania uczestników projektu „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach”

Młodzież z rodzin zastępczych i Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince oraz osoby niepełnosprawne, w dniach 17 – 21 lipca 2017r. uczestniczyli w 5 dniowym wyjeździe integracyjnym do Poznania. Wyjazd został zorganizowany w ramach  projektu pn. „Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.         

Podczas ww. wyjazdu odbywały się warsztaty kształtujące umiejętności osobiste dla młodzieży oraz zajęcia psychoedukacyjne dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto, nie zabrakło atrakcji i wspólnych wyjść mających na celu integracje uczestników ww. projektu

Młodzież uczestnicząca w wyjeździe to osoby, które właśnie wchodzą w dorosłe życie, ukończyły 18 rok życia i będą opuszczały rodziny zastępcze, czy Placówkę. Warsztaty kształtujące umiejętności osobiste miały na celu zdobycie przez nich nowych kompetencji społecznych, pozwalających budować pozytywny obraz samego siebie, wykorzystywać swoje mocne strony w życiu codziennym, wyznaczać cele, do których będą starać się dążyć w przyszłości. Natomiast grupa osób z niepełnosprawnością, uczestniczyła w zajęciach psychoedukacyjnych mających na celu przygotowanie i zmotywowanie ich do podejmowania aktywności społecznej i zawodowej, w tym do podjęcia pracy. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzali Stare miasto – Ratusz, zabytkowe kamienice, Katedrę, Ostrów Tumski. Wybrali się również do Nowego ZOO i na Maltę (teren rekreacyjno – sportowy). Wszyscy wrócili zadowoleni, pozytywnie nastawieni i zmotywowani do dalszych działań.

Grupa młodzieży w wieku 17 – 21 lat zaangażowana w tym roku do projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach to 16 osób, a grupa osób z niepełnosprawnością to 8 osób. Łączenie w wyjeździe wzięło udział 19 uczestników projektu oraz opiekunowie grup i osoby prowadzące zajęcia.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved