Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
czwartek 24.10.2013, 14:34 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Szkolenie dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje, iż w miesiącu listopadzie 2013 r. planuje rozpocząć szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze. Szkolenie jest bezpłatne dla mieszkańców Powiatu Słubickiego. Jego celem jest dostarczenie osobom chcącym podjąć się roli rodzica zastępczego, wiedzy i umiejętności niezbędnych do zapewnienia pieczy wobec dzieci, które tego potrzebują.

Zapraszamy na szkolenie małżeństwa i osoby stanu wolnego, pragnące stworzyć dzieciom rodzinę oraz bezpieczny i szczęśliwy dom. Osoby zainteresowane podjęciem się roli rodzica zastępczego nie mogą mieć ograniczonej władzy rodzicielskiej lub być jej pozbawionymi w stosunku do własnych dzieci, nie mogą również być ograniczone w zdolności do czynności prawnych, a także powinny posiadać dobry stan zdrowia pozwalający właściwie sprawować opiekę nad dzieckiem. Muszą też mieć możliwości zapewnienia dziecku odpowiednich warunków bytowych i mieszkaniowych.

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu, prosimy o kontakt osobisty w siedzibie naszego Centrum przy ul. Sienkiewicza 28 w Słubicach lub telefoniczny pod nr 95 758 21 40.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved