Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
wtorek 15.10.2013, 12:50 Kategoria: Aktualności PCPR

 

Obchody Dnia Seniora w Powiecie Słubickim

Dnia 8 października br. w Nowym Młynie przy Ścieżce Edukacyjno- Przyrodniczej "Bobrowym Szlakiem" zostało zorganizowane uroczyste spotkanie dla seniorów z Powiatu Słubickiego w ramach obchodów XV Lubuskiego Tygodnia Seniora, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Lubuska Aktywność Obywatelska”. Na spotkanie licznie przybyli przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji zrzeszających w swych szeregach przede wszystkim osoby starsze. Wszyscy liderzy stowarzyszeń otrzymali listy gratulacyjne oraz symboliczną różyczkę w nagrodę za trud, oddanie i poświęcenie na rzecz osób starszych.

Specjalnie dla seniorów wystąpili wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince, którzy przygotowali występ artystyczny. Następnie przy potrawach z grilla, kawie i słodkim poczęstunku oraz przy miłej muzyce seniorzy mieli chwilę na zabawę, rozmowę i wymianę doświadczeń.

Obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora w Powiecie Słubickim już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń społeczno – kulturowych naszego społeczeństwa. Dzień Seniora to szczególna okazja do świętowania oraz promowania i podtrzymywania różnych tradycji i wartości zarówno wśród środowisk seniorów, jak i młodszego pokolenia. Tydzień Seniora ma na celu również zwrócić uwagę i wrażliwość nas wszystkich na potrzeby i problemy, z jakim na co dzień borykają się osoby starsze.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Starosta Powiatu Słubickiego Andrzej Bycka, Wicestarosta Słubicki Leopold Owsiak, Etatowy Członek Zarządu Sławomir Dudzis, Przewodnicząca Rady Powiatu Słubickiego Kazimiera Jakubowska, Burmistrz Rzepina Andrzej Skałuba, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach Anna Gołębiowska, Dyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince Dorota Łazarczyk.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved