Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
środa 07.09.2011, 11:29 Kategoria: Aktualności PCPR

Autor: Cieszyńska Justyna

Relacja z "Pikniku Integracyjnego"

W sobotę,  3 września 2011 r. na boisku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych, odbył się „Piknik Integracyjny”, przygotowany dla uczestników projektu pn. " Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez PCPR w Słubicach" oraz mieszkańców Powiatu Słubickiego. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Piknik rozpoczął się o godz. 12.30. Zgromadzonych przywitał Starosta Słubicki Andrzej Bycka i Dyrektor PCPR w Słubicach Jakub Piosik.

Podczas pikniku na scenie można było zobaczyć spektakl pantomimy pt. „Baśniowa Podróż” przygotowany przez Teatr Kubika, występ grupy tanecznej brek dance, występ kabaretu Katarzyny Piaseckiej oraz koncert zespołu Los Grandes Rudeboys.

Równolegle w pobliżu sceny na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji m.in. dmuchany plac zabaw, kule wodne, malowanie twarzy, klauni na szczudłach wiążący baloniki w śmieszne figurki oraz konkursy sportowe.

Wiele działo się również poza sceną, przy stanowiskach instytucji, gdzie można było  zarejestrować się jako Dawca Szpiku na stoisku DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych, przy stoisku SANEPIDU można było zmierzyć poziom cukru i ciśnienie. Wśród wielu stoisk pojawił się również Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich, na którym można było otrzymać bezpłatne materiały i informacje o środkach unijnych.

Uczestnicy pikniku mieli okazję do skosztowania smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Drzecina oraz Klub Boxer ze Słubic.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku w galerii.

Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved