Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
poniedziałek 08.11.2010, 12:17 Kategoria: Aktualności PCPR

Autor: Cieszyńska Justyna

Konferencja "Savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych"

      4 listopada o godz. 13.00 w auli Collegium Polonicum odbyła się konferencja pt. "Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych", która zorganizowana została w ramach projektu pn."Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach".
      Konferencja podzielona była na dwie części. W części pierwszej przedstawiciele organizacji pozarządowych przybliżyli uczestnikom zasady savoir – vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Głos zabrali Pani Agnieszka Gawłowska – Prezes „eSMail” Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słubicach, Pani Weronika Mielczarek - Przewodnicząca Koła Polskiego Związku Niewidomych w Słubicach, Pani Krystyna Moczydłowska - Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Koło w Słubicach, oraz Pan Marian Szewczyk – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Koło Słubice.     
      W części drugiej omówione zostały zagadnienia z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. O życiu codziennym i pracy zawodowej opowiedział Pan Bogusław Glaz – prezes Stowarzyszenia Grupy Aktywnej Rehabilitacji w Zielonej Górze. Wypowiedź uzupełnił Pan Robert Jagodziński, który na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi. W dalszej części konferencji wystąpiła Pani Beata Hulewicz z Centrum Integracja w Zielonej Górze. Przybliżyła uczestnikom działalność informacyjno-aktywizującą i doradczą Centrum na rzecz osób niepełnosprawnych w całym województwie lubuskim. Na zakończenie konferencji wystąpił Pan Robert Martyn Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach, który zreferował zadania Powiatowego Urzędu Pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.
      Całość uświetnił występ Pana Marka Siwka - wokalisty, autora tekstów. Pan Marek Siwek wystąpił z 40 minutowym recitalem, który zakończył się bisem oraz owacjami na stojąco.
      W konferencji wzięło udział około 200 osób, wśród nich przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu słubickiego,  pracodawcy, wolontariusze, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach. Każdy z uczestników konferencji otrzymał „Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych”.  

      Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved