Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, ul. Sienkiewicza 28
wtorek 28.09.2010, 12:03 Kategoria: Aktualności PCPR

Autor: Cieszyńska Justyna

Warsztaty wikliniarskie w ramach projektu pt. "Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach"

W dniach 20 – 26 września w ramach projektu pt. "Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach" grupa osób niepełnosprawnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach biorąca udział w w/w projekcie uczestniczyła w warsztatach wikliniarskich. Zajęcia prowadzone były przez Panią Aleksandrę Heriasz w Ośrodku Agroturystycznym w Zelkowie Gacki.               
Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe wiadomości o wiklinie, uprawie i przygotowaniu jej do plecionkarstwa. Zapoznali się z technikami wyplatania koszy oraz biżuterii wiklinowej. Początkowo zajęcia odbywały się z podziałem na grupy, a dopiero po opanowaniu podstawowych umiejętności manualnych przez uczestników zajęcia odbywały się w całej grupie.
Oprócz warsztatów wikliniarskich na uczestników czekało wiele atrakcji między innymi wyjazd do Krakowa, spacer doliną Kluczwody oraz zajęcia hipoterapii. Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli możliwość wzięcia  udziału w zajęciach qulingu, w trakcie których poznali techniki robienia aniołów i kartek ozdobnych.
Uczestnicy chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach, a efekty prac zaskoczyły nawet samych uczestników.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.


Drukuj

Projekt i wykonanie strony: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
© 2008 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - All Rights Reserved